Projekty badawcze

Żyjemy obecnie w kulturze informacji, którą kształtuje, cytując Y. Harariego, „religia dataizmu”. Ilość danych wytwarzanych przez homo sapiens rośnie w geometrycznym postępie. Wykorzystujemy je w nauce, zarządzaniu, rozwoju i rozrywce. 

Pojedyncze jednostki, jak i całe organizacje borykają się z codziennym natłokiem komunikatów. Które są prawdziwe? Jak je wykorzystać? Co z nich wynika? Uczymy się sprawnego funkcjonowania w każdej rzeczywistości dzięki odpowiedniej ich selekcji i interpretacji.

Działalność Mare Artes jest bardzo silnie związana z projektami badawczymi. Pozwalają nam dowiedzieć się więcej, przygotować lepiej i działać mądrzej. Służą głębszemu zrozumieniu realiów otaczającego nas świata, który zrozumieć jest coraz trudniej. Właśnie dlatego chcemy go wnikliwie badać.

Zachęcamy do udziału w projektach badawczych, którym patronuje Mare Artes – również sygnowanych przez autonomiczne projekty Sale La Vie i C’est La Vie. Będziemy publikować ich wyniki, dzielić się naszymi wnioskami i zapraszać do dyskusji.

Projekty badawcze w toku