Dlaczego Mare Artes?

A dlaczego właśnie Mare Artes? Skąd nazwa? Łacina to niezwykły język, fundament wielu innych, dający wiele możliwości interpretacji. Mare Artes to dosłownie Morskie Umiejętności, ale też Morze Umiejętności lub Morze Sztuk. Siedziba naszej firmy jest w Gdańsku, to ważne dla nas miejsce, kochamy też Bałtyk, a sam żywioł morza kojarzy się nam z możliwościami wybrania i przesuwania własnego horyzontu, zmianą na lepsze, rozwojem, świeżym spojrzeniem, których to ludzie zwykli w swojej historii poszukiwać wyruszając na jakąś „wielką wodę”. 

Dlaczego warto wybrać Mare Artes? Przecież to oczywiste: jest to projekt niezwykły, inny, wyjątkowy, jedyny, unikalny, niepowtarzalny i absolutnie genialny. Dlaczego? Bo nasz… Oczywiście, taka jest każda, kolejna nowa firma szkoleniowa. Oczywiście inne nieco mniej niż nasza. 

A co czyni nas naprawdę wyjątkowymi?

Wierzymy, że to nasze wartości, autorskie i innowacyjne metodologie pracy, unikalne doświadczenie i filozofia pracy szkoleniowo-doradczej. Filozofia, w której centrum zainteresowania nie jest dostarczenie szkolenia lub doradztwa, lecz wspólne z Klientem, zaprojektowanie i wdrożenie skutecznego, systemowego rozwiązania idącego o krok dalej od klasycznego consultingu, ponieważ wyposaża Klienta, poza gotowym algorytmem działania w danej sytuacji, w umiejętność elastycznego, samodzielnego reprojektowania tegoż algorytmu i rozwiązywania innych, podobnych sytuacji w przyszłości. 

W filozofii naszej pracy równie poczesne miejsce zajmuje przekonanie o wyższej skuteczności działania rozwojowego skupionego na naturalnych instynktach, predyspozycjach i umiejętnościach ludzkich. Dla przykładu, jeśli szkolimy menedżerów w prowadzeniu wartościowego wywiadu/rozmowy ze swoimi współpracownikami, skupiamy się na czymś znacznie bardziej pierwotnym, szerszym i ważniejszym niż suche przetrenowanie technik wywiadu behawioralnego i zadawania pytań. Skupiamy się w takim treningu na indukowaniu naturalnej, ludzkiej ciekawości poznawczej menedżerów. Łączymy to z ukazaniem głębokiego sensu takich rozmów i łączymy z treningiem w oparciu o ich własne realia zawodowe. 

Wyróżnia nas wreszcie niezachwiana i wypróbowana wiara w ludzkie możliwości. Wiara w konieczność każdorazowego równoważenia rozwoju intelektualno-emocjonalnego we wszystkich działaniach szkoleniowych i doradczych. Jeśli bowiem dostarczamy wiedzę, technikę, rozwiązanie to ciekawi nas, z jakimi przekonaniami i postawami Uczestników naszych warsztatów będą musiały się one zmierzyć. Na nic najlepsze narzędzia, jeśli ktoś nie chce spróbować ich użyć.

Zachęcamy, żeby więcej satysfakcjonujących Państwa odpowiedzi na pytanie dlaczego Mare Artes poszukać na tej stronie. Przede wszystkim jednak zapraszamy do kontaktu – wspólnego  kreowania przyszłości poprzez projekt stworzony specjalnie dla Państwa. 

Spróbujcie Państwo.